Wanda Maximoff & Vision 1.Sezon Full İzle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
86 Görüntülenme

Wanda Maximoff & Vision 1.Sezon Full İzle

Wanda Maximoff & Vision 1.Sezon full izle eskideki yılların atmosferinde bir dizi izler misiniz? Wanda Maximoff mesela 1950’li yılları izlemeye. Wanda Maximoff izle geçmiş yılların atmosferinde bir dizi izlemek ister misiniz? Wanda Maximoff mesela 1950’li yılları izlemeye ne dersiniz?

Wanda Maximoff adlı karakterin Scarlet Witch olarak karşımıza çıkacağı bu dizi, sizleri adeta bambaşka bir dünyaya götürecek. Doctor Stange in the Multiverse adlı filmimizde de aynı karakteriyle yer alacak olan Olsen ise bu dizi ile filmi adeta birbirine bağlayan köprü konumunda olacak.

Vision ile Scarlet Witch karakterlerinin genel hayatına büyüteç tutacak olan WandaVision kısa vakit içinde birçok çevreden geçer puan almayı başardı. Bir bebeğin doğumundan büyümesine kadar olan evrenin izlenilmesi iyi mi coşku vericisiyse bu iki karakterinde aşamalarla benliklerine varmaları ve hayatlarını derinden inceleyecek olan dizi klasik dizilere bakılırsa değişik bir imal arayanların beğenisini kazanabilir.

WandaVision'ın alıntıları ayrıca basit alıntıların ötesine geçer. Tüm seri, Borges'in "Babil Kütüphanesi"nin Marvel aracılığıyla nasıl devasa bir film ve televizyon külliyatına dönüştüğünü anlatıyor. Kütüphanedeki Vizyon ve Yeni Vizyon arasındaki çatışma tesadüf değildir. Ancak bu yeterli değildi.Filozofların gözde paradokslarından biri olan Theseus'un Gemisi anıldı ve bu savaşın felsefi arka planı Wanda Maximof izle tamamen taçlandırıldı. Sadece felsefi sorunlarla değil, aynı zamanda tarihsel referanslarla da karşılaştık. Örneğin "Dottie" olarak bildiğimiz karakter daha sonra kendisini "Sarah Proctor" olarak tanıttı ki bu aslında Salem cadısı olarak yargılanan bir kişinin adıydı. Göremediğim birçok detay var, WandaVision'da sadece piksel piksel yazabiliyor, bakabiliyor, görebiliyor ve işleyebiliyorum.

Görünüşe göre dizi üç farklı boyuttan izlenebiliyor: İsterseniz Marvel evrenini yüzeysel olarak anlayan biri olarak düşünebilirsiniz. Dilerseniz sadık bir Marvel takipçisi olarak detayları arayarak diziyi izleyebilirsiniz. YouTube'da bazı farklı analiz videoları da oynatabilirsiniz. Dilerseniz ele aldığımız referansların ve metaforların sosyopolitik ve felsefi yönlerine de dikkat ederek çıldırabilir, her detayın ne anlama geldiğine şaşırabilirsiniz. Her üç seçenek de aynı anda makul sonuçlar üretir. Dedikleri gibi, bazen bir şey üzerinde çok çalışırsan kırılır. WandaVision, çok çalıştığınızda ve onu korumayı başardığınızda neler olduğunun muhteşem bir kanıtıdır.

Bu tür iltifatlardan sonra dizinin hayal kırıklığı alışılmış bir şekilde artıyor. Ama bu sefer biraz "yarı" hayal kırıklığına uğradı. Serinin finalinde, Marvel evreninde her şeyin raydan çıkmasını bekliyorum, koltukta kalalım ve Avengers: Infinity War'daki gibi uyanmayalım. Aslında bu biraz hikaye hikayesi gibi ama olayların akışı kontrollü bir şekilde gerçekleşti ve duygularımızla çok fazla oynamadı. WandaVision'la ilgili ilk incelememde spoiler vermesem de neler olacağını tahmin edebiliyorum. Bana göre bu dizinin hikaye süreci çok şaşırtıcı. Ama kişisel beklentilerimi bir kenara bırakırsak, Wanda Vision izle kusursuz bir iş görürüz.
  • Yorumlar
  • Detaylar