Çınar Ağacı Tek Parça Full izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.2 IMDB Puanı 54 Görüntülenme

Çınar Ağacı Tek Parça Full izle

Çınar Ağacı Tek Parça Full izle ilk kez kamera karşısına geçtiği filmle ilgili bilgi veren yönetmen Çınar Ağacı izle Handan İpekçi İstanbul'da. Çınar Ağacı Tek Parça Full izle ilk kez kamera karşısına geçtiği filmle ilgili bilgi veren yönetmen Çınar Ağacı izle Handan İpekçi İstanbul'da. Nurgül Yeşilse ve Nejat İşler'in ilk kez kamera karşısına geçtiği filmle ilgili bilgi veren yönetmen Handan İpekçi (Handan İpekçi), İstanbul'da yaptığı aramalara rağmen makul bir çınar ağacı bulamadıklarını belirterek, "Biliyoruz" dedi. Araştırdığımız çınar ağacı bir yerde olmalı. "Bursa'da aradık ve bu ağacı bulduk. Bizi kucaklayan ve destekleyen herkese teşekkür etmek istiyorum. Çınar Ağacı filminin bir aile filmi olduğunu söyleyen İpekçi, "Bu bir aile filmi Bir film. ilişki, iletişim eksikliği ve sevgi. Üç farklı dönemden bahsediyoruz.Filmin son sahnesi "Bu çınarın etrafı. Faydası olacağına inanıyoruz." Filmde rol alan usta sanatçılar Celile Toyon ve Suzan Aksoy da destekçilerine teşekkür etti. "Sanat siyasetten daha yüksek bir eserdir" sözünden bahsetmiş, yorumlarınızın çok önemli olduğunu unutmayınız.

Devasa bir aile yapısına sahip olan bu film aynı zamanda "aile" kavramını da araştırıyor ve aileleri bir arada tutan değerleri ortaya koyuyor. 4 çocuk ve 1 anne, gelin, damat ve torun tarafından şekillendirilir. Çocuk annesi Adviye Hanım'ın çocukları bağımsız bir yaşam sürdüğü için aynı zamanda anneanne ve babaanne rolünü de oynamaktadır. Cumhuriyetçi kadın Adviye Hanım da emekli bir öğretmendir, yaşı büyük olduğu için evde tek başına kalamadığı için annesi her ay çocuklarıyla birlikte kalır.

Aslında film, huzurevine girmek isteyen bir kadının huzurevine gidene kadar geçirdiği süreci konu alıyor. Adviye Hanım'ın bazı metaforları vardır ve filmde sürekliliği görülmüştür. Bu metaforlardan Çınar Ağacı izle ilki filmin adı olan çınar ağacıdır. Çınar ağacı, bu üç nesli temsil eden büyük bir ağaçtır. Ağacın bir ana gövdesi, ana dalları ve on dalı vardır. Her ay orada düzenlenen piknik, aile bağlarını güçlendirmek, kopmaları önlemek, bir sorun olduğunda paylaşmak için bir yerdir.

İkinci benzetme fonograftır. Ağacın altındaki her pikniğe, gittiği her eve götürür, eski şarkıları dinlemek onu mutlu eder, sakinleştirir. Üçüncü metafor ise Atatürk'ün resmidir. Emekli bir öğretmen ve Cumhuriyetçi bir kadın olarak önemli bir rol oynamaktadır. İlkelerini asla unutmamalıyız, hayatımızın her alanında lider olması gerektiğini hatırlatır. Bazen fotoğrafçılıktan bahsediyor. Kendisi için önemli olan bu fotoğrafı çok sevdiği torunu Barış'a bıraktı. Dördüncü metafor çiçeklerdir. Gittiği her ev dikkatini dağıtmadığı için belki de çocukları ona ayırdıkları zamanı vermiştir. Görünüşte, çocuklarını zora sokan huysuz bir yaşlı adam gibi görünse de, aslında her zaman onların mutlu olmasını isteyen otoriter bir anne aynı zamanda sevimli bir büyükanne/büyükannedir. Aslında burada anlatmak istediğim Çınar Ağacı izle bir nostalji olgusudur.
  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?