Euphoria 1. Sezon İzle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.6 IMDB Puanı 223 Görüntülenme

Euphoria 1. Sezon İzle

()
Euphoria 1.Sezon izle, Euphoria 1.Sezon 1.Bölüm'ü Türkçe altyazılı HD görüntü kalitesinde tek parça olarak Euphoria izle seçeneği sitemizde. Euphoria 1.Sezon izle, Euphoria 1.Sezon 1.Bölüm'ü Türkçe altyazılı HD görüntü kalitesinde tek parça olarak Euphoria izle seçeneği sitemizde.

Yönetmen koltuğunda Augustine Frizzell’in oturmuş olduğu aynı isminde İsrail yapımı diziden uyarlanan Euphoria’da 17 yaşındaki Rue’nun hikayesi anlatılıyor.. Zendaya’nın yaşam verdiği Rue’nun anlattığı hikayeler; seks, hüviyet arayışı, travma, toplumsal medya, uyuşturucu, aşk ve arkadaşlık benzer biçimde temaları ele alıyor.

Serideki tüm bu ağır temaların yanı sıra çok iyi korunmuş bir özellik daha var Euphoria'yı şimdiye kadar benzer ürünlerden ayıran en büyük özellik bu olabilir: eğlence. Evet bu dizi çok ağır, bazen sinir bozucu, sert ve rahatsız edici. Ancak her zaman böyle anlar vardır, kaç yaşında olursa olsun, kalbi huzursuzdur, gereksiz mutluluklarla doludur ve bazen izlerken yerinde duramaz. Bu sahneler kurguda yer kaplıyor, dizinin tüm atmosferini bozmadan, belli bir miktar ve asla sınırı geçmiyor, bu anları Euphoria 1.Sezon izle izlemek gerçekten çok ilginç oluyor. Tabii bu sadece karakter yazmak, senaryo yazmak, kurgu yapmak değil, ritme uygun müzikler yapmakla da kalmıyor, zorlayıcı bir fotoğraf ve çok iyi bir yönetmenle başardı. Bu bakımdan Euphoria gerek atmosfer, gerek görsel gerekse işitsel anlamda ya da sahne anlamında çok iyi bir eserdir.

Ancak yazarın incelemeyi ayrı bir paragraf yazmadan tamamlaması haksızlık olur. Euphoria kendisi için böyle bir karakter yaratmayı başardı ve hiçbir zaman biri diğerinden daha doğru değil; biri diğerinden daha iyi değil ve biri diğerinden daha "değerli" değil. Karakterler olabildiğince gerçek, olabildiğince çelişkili ve bazen sinir bozucu. Aşık olduğunuz karaktere bir bölümde kızabilir, bölümden sonra onu tekrar sevebilirsiniz. Bu dizi de çok iyi yani karakterlerin gerçekçiliği, tepkileri ve kurgusu çok iyi bu açıdan da alkışı hak ediyor. İlk sezonun üzerinden 4 ay geçmiş olmasına rağmen eğer her karakteri iyi tanıyorsam, tek tek hatırlayabiliyorsam ve kişiliklerini sayabiliyorsam bu elbette takdire şayan bir karakter yaratımıdır.

Kısacası ikinci sezonun salgın nedeniyle ertelendiği bu dönemde ben de böyle bir dizi bulduğum için çok mutluyum ve ikinci Euphoria izle sezonda da son gelişmeleri yakından takip etme fırsatı buluyorum. Herkese tavsiye ederim.
  • Yorumlar
  • Detaylar